Wyjątkowe akcesoria jeździeckie – Equiline

Włosi mają silnie zakorzenioną tradycję związaną z jeździectwem. W związku z tym dobrze wiadomo każdemu wielbicielowi jeździectwa, że kraj ten słynie z wytwarzania najwyższej jakości akcesoriów do jazdy konnej. Funkcjonują tam jedne z najbardziej znanych i uznawanych przedsiębiorstw zajmujących się produkcją doskonałej jakości sprzętu jeździeckiego. Większość z tych przedsiębiorstw ma dużą tradycję, a także dobrze ugruntowaną pozycję na arenie międzynarodowej, a ich nazwy są od razu kojarzone przez każdego miłośnika jeździectwa. Ostatnimi czasy co raz częściej na rynku możemy zetknąć się z produktami włoskiego producenta Equiline. Niektórzy dobrze wiedzą co kryje się pod tą marką, jednak spora ilość jeźdźców z Polski nie miała jeszcze kontaktu z produktami tego przedsiębiorstwa. Co prawda Equiline zostało założone dość dawno temu bo w roku 1980, ale na rynku światowym zaczęło być bardzo znane w ostatnim czasie. Warto bliżej zaznajomić się z ofertą tej firmy, gdyż swoje produkty robi ze starannością o najdrobniejsze szczegóły co co sprawia, że są wyjątkowe.

nauszniki

Equiline zostało założone przez Paula Marchetto we wczesnych latach 80’. Misją firmy jest produkowanie dla jeźdźców eleganckich, bezkompromisowej jakości akcesoriów do jazdy konnej produkowanych we włoskim stylu i opracowanych na bazie połączenia innowacyjnych materiałów z dużym doświadczeniem. Wszystko po to, żeby tworzyć produkty dla najbardziej wymagającej grupy jeźdźców. Pierwszym produktem Equiline był innowacyjny pad pod siodło, który cechował się dużą przepuszczalnością materiału, a także świetnymi właściwościami tłumienia wibracji poprzez użycie opatentowanego systemu ACS. Z czasem, w miarę nabywania doświadczenia oraz wiedzy przedsiębiorstwo powiększało swój asortyment o wiele nowych produktów. Aktualnie firma produkuje stroje jeździeckie, kompletne wyposażenie dla konia, a także inne akcesoria dla jeźdźców. Wszystkie z produktów Equiline cechują się najwyższą jakością wykończeń i zastosowaniem nowoczesnych tworzyw. Sprawia to, że produkty Equiline są bardzo ekskluzywne. Jednakże na tym nie kończy się ich wyjątkowość.

bandaze

Przedsiębiorstwo jak już wcześniej wspomniano przywiązuje bardzo silny nacisk na nowoczesność, przez co prowadzi różnego rodzaju badania koncentrujące się na właściwościach tkanin i anatomii jeźdźca i konia. Przez to wszystko na przestrzeni czasu przedsiębiorstwo opatentowało wiele technologii, które wykorzystuje w swych obecnych produktach. Przekłada się to na uzyskanie bardzo dobrych cech użytkowych tych towarów. Seria ubrań podpisana nazwą X-Cool została wykonana ze specjalnego tworzywa gwarantującego doskonałe przyleganie i przewiewność dwukierunkową. Z kolei bryczesy z zastosowaną technologią X-Grip gwarantują dużą przyczepność w siodle. Są to tylko niektóre z stosowanych technologii. Każda z nich ma na celu poprawę komfortu użytkowania oraz polepszenie wytrzymałości. Ciągły nacisk na te kwestie pozwolił znaleźć się Equiline w światowej czołówce przedsiębiorstw zajmujących się wytwarzaniem sprzętu jeździeckiego. Obecnie marce powierzyło zaufanie wielu światowej klasy jeźdźców, którzy dumnie reprezentują logo producenta. Serdecznie zachęcamy każdego do zaznajomienia się z asortymentem tej firmy.